Fall all-league athletes and coaches

CAMAS HIGH SCHOOL

Football

Offensive Players of the Year: James Price and Liam Fitzgerald

Defensive Player of the Year: Gabe Lopes

Coach of the Year: Jon Eagle

First team offense: Bryan Kelly, running back; Jared Bentley, wide receiver; Blake Roy, tight end; Alex Walker, offensive lineman; Trevor Wochnick, offensive lineman

First team defense: Jarrin Webb, defensive lineman; Walker, defenside lineman; Reid Conlee, linebacker; Cole Zarcone, defensive back; Price, defensive back

Second team offense: Chase Lea, offensive lineman

Second team defense: Manase Nguamo, defensive lineman; Roy, linebacker; Caleb Lightbourn, punter

Girls cross country

Coach of the Year: Laurie Porter

First team: Emma Jenkins, Alissa Pudlitzke, Emily Wilson and Maddie Woodson

Second team: Kaylee Merritt, Gabrielle Postma and Brooke Roy

Boys cross country

Runner of the Year: Said Guermali

Second team: Yacine Guermali, Nicholas Carter and Adam Ryan

Volleyball

First team: Abby Young, libero; Christina Elliott, setter; Lauren Harris, hitter; Sophi Jacobson, hitter

Honorable mention: Carly Banks, hitter

Girls soccer

Defensive Player of the Year: Lauren Rood

First team: Anyssa DeVera, midfielder; Fiona Samodurov, midfielder; Riley Allison, midfielder; Mason Minder, defender

Second team: Marie Matthews, goalkeeper; Maddy Belzer, defender; Perri Belzer, defender; Alyssa Tomasini, defender

Boys golf

Player of the Year: Brian Humphreys

First team: Brett Ball

Second team: Chayce Heiberg and Levi Holscher

Boys tennis

First team singles: Jonathan Ho

First team doubles: Nitin Beri and Sam Christopher

Second team singles: Alec Gantar

Girls swimming

Second team: Anna Panebianco, 200 freestyle and 100 backstroke; Sierra Colletto, 100 freestyle; Eugenia Beale, 500 freestyle

WASHOUGAL HIGH SCHOOL

Football

First team offense: Brandon Casteel, running back; John Sunderland, offensive lineman

First team defense: Tristan Roseff, defensive back

Second team offense: Daniel Davis, wide receiver; Sam Barnes, offensive lineman

Second team defense: Spencer Adams, defensive lineman

Honorable mention: Kyron Carlson, quarterback; Bailey Burk, lineman; Garrett Duey, defensive lineman; Tanner Howington, defensive lineman; Karl Boylin, defensive lineman; Jacob Sonneman, running back

Girls cross country

First team: Courtney Owens

Honorable mention: Hannah Lintala

Boys cross country

First team: Aiden Pullen

Honorable mention: Bailey Duncan

Girls soccer

Second team: Isabelle Sampson, defender; Katie Desimone, midfielder

Honorable mention: Haley Briggs, Heather Deulen and Eleanor Schmid

Boys golf

First team: Bryce Samwel

Volleyball

Second team: Bailey Watts

Please review our community guidelines